MTK-yhdistykset toimivat

MTK-Keski-Pohjanmaan alueella toimii 16 maataloustuottajien yhdistystä, lyhyemmin tuottajayhdistystä.

MTK-yhdistykset ovat maanviljelijöiden, metsänomistajien ja maaseutuyrittäjien paikallisia etujärjestöjä ja vaikuttajia. Yhdistykset järjestävät monipuolisesti paikallistason toimintaa ja tilaisuuksia jäsenilleen saunailloista retkiin ja virkistyspäiviin.

Yhdistysten yhteystiedot:

MTK Alavieska
Puheenjohtaja Tero Rautio, terorautio81@gmail.com, 040-5063892
Sihteeri/jäsensihteeeri Juha Isokääntä,  juhaj.isokaanta@kotinet.com, 050-554 5965

MTK Halsua
Puheenjohtaja Jussi Karhulahti, juskar@halsua.fi, 040-705 7982
Sihteeri/jäsensihteeeri Jarmo Sillanpää, jarmo.sillanpaa@halsua.fi, 040-562 7000

MTK Himanka
Puheenjohtaja Risto Tilus, risto.tilus@gmail.com, 050-343 2995
Sihteeri/jäsensihteeeri Anne Ainali, mttilito@kotinet.com, 050-534 5439

MTK Kalajoki
Puheenjohtaja Pekka Nuorala pekka.nuorala@omanetti.fi, 044-57 80521
Sihteeri/jäsensihteeeri Mari Saari, saari.mari76@gmail.com, 050-400 7917

MTK Kannus
Puheenjohtaja Jari Orjala, jari.orjala@kpedu.fi, 044-327 7226
Sihteeri/jäsensihteeeri Hanna Salmen, salmenhanna68@gmail.com, 050-567 4517

MTK Kaustinen
Puheenjohtaja Jani-Markus Paavola, janim.paavola@gmail.com, 040-555 5492
Talousihteeri Miika Myllymäki, miika.myllymaki@gmail.com, 045-651 5794
Sihteeri Kari Rauma, kari.rauma@kase.fi
Jäsensihteeri Kati Uusimäki, kati.uusimaki@mtk.fi, 050-438 4444

MTK Kokkola
Puheenjohtaja Lauri Juntunen, pykilanisanta@gmail.com, 050-598 6812
Sihteeri/jäsensihteeeri Tiina Hilli, tiinahil@gmail.com

MTK Lestijärvi
Puheenjohtaja Tommi Lappi, tommi.lappi@kase.fi, 050-584 7511
Sihteeri/jäsensihteeeri Timo Heikkilä, timohe@lestijarvi.fi, 040 524 5262

MTK Lohtaja
Puheenjohtaja Anne Jussila, anne_jussila@luukku.com, 050-5527 284
Sihteeri/jäsensihteeeri Piia Pajunpää, piia.pajunpaa@kotinet.com, 044-2962 039

MTK Perho
Puheenjohtaja Marko Aho, marko.aho@kase.fi, 0400-574 095
Sihteeri/jäsensihteeeri Alina Honkonen, alina.honkonen_92@gmail.com, 040-057 3729

MTK Rautio
Puheenjohtaja Hannu Niemelä, hannu_n85@hotmail.com, 044-3222 085
Sihteeri/jäsensihteeeri Heikki Olkkonen, heikki.olkkonen@omanetti.fi, 050-357 1940

MTK Reisjärvi
Puheenjohtaja Anne Ilola, anne.ilola@suomi24.fi, 040-410 4286
Sihteeri/jäsensihteeeri Jarkko Kokkoniemi, jarkko.kokkoniemi@gmail.com, 040-511 7693

MTK Sievi
Puheenjohtaja Riku Somero, riku.somero@gmail.com, 040-861 7044
Sihteeri/jäsensihteeeri Outi Koskela, outikoskela80@gmail.com, 044-560 9457

MTK Toholampi
Puheenjohtaja Jarno Järvenoja, jarno@jarvenoja.fi, 0405549370
Sihteeri/jäsensihteeeri Jarno saukko, jarno.saukko02@gmail.com, 040-4407562

MTK Veteli
Puheenjohtaj Jouni Torppa, jouni.torppa@bastu.net, 0400-589 640
Sihteeri Monika Kelmola, monika.kelmola@hotmail.com, 040-846 4836
Jäsensihteeri Antti Tyynelä, antti.tyynela@hotmail.fi, 0400-161 126

MTK Ylivieska
Puheenjohtaja Heikki Jaakola, heikki.jaakola@omanetti.fi, 044-062 062
Sihteeri/jäsensihteeeri Tuula Järvelä, ylivieska.mtk@gmail.com, 040-776 4058